Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur Fiji

Fiji'de satılık emlak

Fiji, 300'den fazla adadan oluşan bir takımada olan Güney Pasifik'te bir ülkedir. Sarp manzaraları, palmiye ağaçları ile bezeli plajları ve berrak lagünleri olan mercan resifleri ile ünlüdür. Daha büyük adalar olan Viti Levu ve Vanua Levu da en kalabalık olanlardır. Viti Levu'da, İngiliz tarzı kolonyal mimariye sahip bir liman kenti olan başkent Suva yer almaktadır.

Fiji Cumhuriyeti, 300'den fazla tropikal adaya sahiptir ve Fiji'de satılık bir mülk satın almak ve gelişmekte olan ve orta Güney Pasifik ülkesinde bir parça gayrimenkulün sahibi olmak isteyen yabancılar için bir cennettir.

Fiji'nin üç tür arazi mülkiyeti vardır. Fiji'deki arazi ya Yerli ya da Corona'ya (Eyalet) aittir.

Başkentteki Grande Suva bölgesi, Nadi ve Lautoka şehrini kapsayan Ba ​​eyaleti en yüksek nüfusa sahip olmasına rağmen, genellikle Fiji'nin en işlek yerleşim bölgesi.

Fiji nüfusu ve konut sayımı her 10 yılda bir yapılır ve en son nüfus sayımı, hala 900.000'e ulaşması gereken bir nüfus ve 2007-2017 arasında% 5'lik bir büyüme ile kentsel bir nüfusa dikkat çeker.

Nadi Kasabası, ana uluslararası havalimanına ve Suva şehrine ve Fiji'nin diğer bölgelerine iç hat uçuşlarına ev sahipliği yapan Fiji'nin küresel limanıdır.

Freehold, ikamet etmeyenler tarafından doğrudan satın alınabilen tek arazi türüdür. Freehold sahipliği için zaman sınırı yoktur ve bu nedenle genellikle en güvenli başlık olarak kabul edilir.

Avustralya ve Yeni Zelanda'ya benzer şekilde Fiji, adını Avustralyalı Sir Richard Torrens'den alan Torrens başlık sistemlerini kullanır. Fiji bu sistemi benimsemiştir ve arazi mülkiyeti ve arazi devir yasası yoluyla ilişkilerin düzenlenmesini uygulamaktadır.

 

Fiji'de satılık bir mülk satın almakla ilgileniyorsanız, Torrens sisteminin önemli bir notu, menkul kıymetlerin geçersiz olmasıdır, bu nedenle menkul kıymetler dürüst olmayan bir şekilde elde edilmedikçe geçmiş olaylar tarafından geçersiz hale getirilemez veya geçersiz hale getirilemez. Fiji mahkemelerinde bu ilkeyi doğrulayan mahkeme kararları olmuştur.

 

Bir emlakçı aracılığıyla Fiji'de satılık mülke yatırım yapıyorsanız, emlakçıların ve satıcıların emlak işlemlerini gerçekleştirmesini onaylayan tek Fiji anayasal organı olan Fiji Emlakçı Lisanslama Kurulu'na kayıtlı olduklarından emin olun. Fiji'de satılık emlak.

 

Fiji'nin kara kütlesinin yaklaşık% 8'i özel mülktür. Fiji'nin ana şehirleri ve şehirleriyle karşılaştırıldığında, Rakiraki ve Pasifik Limanı gibi yerlerde, Savusavu şehri ve Fiji'nin Kuzey Bölümü'ndeki Taveuni ve Koro adalarında mülkiyet hakları yaygındır.

 

Bununla birlikte, eğer bu mülk bir irtifa tapusu veya Nadi'deki Naisoso adası Denarau adası gibi entegre turizm gelişmeleri içinde bir konut ise, yabancılar belediye sınırları içinde özel mülklere sahip olabilirler.

 

Fiji kara kütlesinin% 90'ından fazlası, Taukei olarak bilinen yerli Fiji'lilere ait. Yerli arazi belediyeye aittir.

 

Anavatanınızı kiralamak istiyorsanız, bunu TLTB aracılığıyla yapmanız ve bir bireyle ayrı işbirliği yapmamanız gerektiğini hatırlatmak önemlidir, çünkü Fiji'nin anavatanı, arazi mülkiyeti birimlerinin (mataqali) yaşayan tüm üyelerinin ortak mülküdür. ) ve klan (yavusa).

 

Fiji'de satılık bazı mülklerin yerli arazide bulunduğu ve bu nedenle bu tapuların kira türüne bağlı olarak sübjektif yıllarının kaldığı not edilebilir.

  •  
    Fiji'ye taşınıyorum. Yurtdışına çık ve Fiji'de yaşa.

        Pasifik'in kalbinde yer alan ve yaklaşık 300 adadan oluşan bir takımada ile günümüzün önde gelen ülkesi, bozulmamış güzelliği ve her yıl taşınmaya karar veren çok sayıda yabancı için dünyaca ünlüdür. Nadirden daha benzersiz olan bir gerçeklikten bahsediyoruz: Fiji! Ayrıca bir cennet arı ...

Harita, fiyatların seyri ve istatistikler

İlgili gayrimenkul

Cod. 39394

Satilik Tarım arazisi, Fiji, Suva, Suva, Suva

46,343,700.99TRY
Satilik
Tarım arazisi

40468.600 m²
Pasifik'te Gizli Bir Gem - Çiftlikte Fiji Satılık büyük yeraltı akifer - 10 dönüm ile 50 yıl tarımsal kiralama 99 yıl ticari kiralamaya dönüştürü...
Cod. 27846

Satilik Tarım arazisi, Fiji, Suva, Suva, Suva

Reserved negotiation
Satilik
Tarım arazisi

50000 m²
satılık arsa
Harita, fiyatların seyri ve istatistikler
 
 
2005-2022 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB